Červen 2012

Starve until you are beautiful

25. června 2012 v 16:23
Abych nějak zhrnula, jak jsem na tom s hubnutím. Nedávno jsem to na pár dní vzdala a přežírala se nestoudným způsobem. Teď jsem zpět a vážím 42 kg. Denně sním max 3000 kj, takže můj plán s 4000 příjmem ztroskotal. Víte co? Už je mi docela jedno, že nemám dost živin, jediné, co chci je být křehká, hubená.


Nevermore

17. června 2012 v 20:06

Včera a předevčírem jsem snědla čokoládu, to mi ve výsledku udělalo tolik, že jsem v ty dny měla nad 5000 kj. Takže dneska jsem jedla méně - jen 2500 kj. A tohle celé je přesně to, čemu jsem se chtěla vyhnout. Jeden den jíst přes limit, druhý den pod limit. Šíleně moc bych chtěla mít "zdravou" životosprávu, alespoň podle mých měřítek. Alespoň, že mi vychází spánek tak, jak jsem si naplánovala.
Ještě k té čokoládě. Chutnala božsky, ale bylo mi z ní pokaždé hrozně zle. Kontrolovala jsem ji a nic s ní špatně nebylo, to znamená, že ji prostě jen po takové době špatně snáším. Snad mě to odradí do příště od jezení čokolády.

And don't forget to eat your veggies

13. června 2012 v 15:59
Dneska jsem vstávala v 5. Chtěla jsem jet do města dříve, že si ještě před školou sednu do kavárny, dám si horkou čokoládu a zopakuju si zeměpis. Tak jsem taky udělala a mám z písemky docela dobrý pocit.
Začala jsem s novým jídelníčkem, příjímám denně okolo 4 000 kj. Nikdy ne o moc více, ale novinkya je, že jsem si zakázala jíst méně. A teď důvod proč, jednoduše to jde vysvětlit tak, že když člověk přijme příliš málo joulů, tělo si myslí, že mu hrozí hladovka a tak si začne vytvářet tukové zásoby. To jako hubnoucí člověk nechci, takže jím. Každý den taky cvičím tolik, aby výdej energie při cvičení přesáhl příjem z jídla. Zajímalo by mne, co to udělá za měsíc nebo dva.
Taky se snažím jíst více ovoce a zeleniny. Třeba můj dnešní oběd byl pomeranč a jablko. A pořád mne hrozně baví vyplňovat si kaloricketabulky.cz.


To walk the right path

12. června 2012 v 17:22
Dneska sem přidávám pár hesel, na které jsem narazila na internetu (hlavně na tumblr). Kdyby náhodou někdo neuměl anglicky, připisuju k nim překlady.
Čím méně vážíš, tím méně bys měla jíst. Čím méně jíš, tím méně vážíš. Čím méně vážíš, tím méně potřebuješ jíst.
Nezáleží na tom, jak moc jsi pomalá, stejně předbíháš všechny na gauči.

Mysli na to, jak daleko už ses dostala. Ne na to, kolik ještě musíš ujít.

Nauč se rozdíl mezi tím být hladová a znuděná.

Equilibrium

11. června 2012 v 18:30
Dneska jsem našla dokonalé stránky pro lidi, co hubnou: kaloricketabulky.cz
Jsou vážně bezvadné, dá se tam zapsat všechno, co člověk za den sní a taky kolik cvičil a stránka vyhodí docela přesný přísun a výdej KJ, započítává to i bazální metabolismus. Jsem z kaloricketabulky.cz hrozně nadšená, od teď si tam budu poctivě zapisovat jídelníčky. Možná mi to pomůže udržet příjem a výdej kalorií vyrovnaný. Momentálně je můj příjem a výdej všechno, jen ne vyrovnaný. Však víte, v sobotu jsem se přejedla a v neděli a dneska to vyrovnávám přehnaným cvičením. A pak se divím, že se mi nedaří zhubnout.


And those who were seen dancing were thought to be insane

10. června 2012 v 15:20
by those who could not here the music. (Nietzsche)

Právě jsem 3 hodinky skákala a trošku jsem si i zaposilovala. Pořád mám špatné svědomí z toho včerejška a takhle se to snažím napravit. Dokonce mám pocit, že se zlepšuju ve skákání DDR, což mi dělá radost. K snídani jsem měla kousel buchty a k obědu hrstku rýže, více už dneska jíst nebudu. Piju vodu a na střídačku neslazený zelený a ovocný čaj. Takže něco pod 3000 kj. (úsměv)


Dopoledne jsem se koukla na Královnu prokletých a ten film je hrozný. Mám ráda spisovatelku, která napsala knížku, podle které je ten film udělaný, takže mne to docela zklamalo. Teď si dám koupel a pak se budu koukat na skins nebo Dextera. Uvidím.

Won't anybody here just let me disappear?

9. června 2012 v 18:57
Dneska byla rodinná oslava, takže mne donutili jíst. K snídani jsem měla banán, což by bylo okay, ale potom se slavilo a já musela sníst dort a řízek s hranolkama. Celou dobu jsem neměla chvilku, kdy bych se jídla nějak nenápadně zbavila. Po obědě mi bylo několik hodin špatně, nejsem zvyklá jíst tak moc. Teď už je to lepší, takže se pustím do cvičení, dneska si zdvojnásobím obvyklou dávku, protože toho jídla byla šílená spousta.


Do you believe in something beautiful?

8. června 2012 v 21:49
Get up and be it!


Dneska úspěch! Ve škole se uzavírali známky a já jsem ze dvou nerozhodných vybojovala při zkoušení jedničky. Odpoledne jsem trávila koukáním na Dextra, nemyslela jsem si, že mne ten seriál bude bavit, ale baví. Samozřejmě jsem večer cvičila.


Na snídani jsem si dala jogurt, k obědu sendvič a pak ještě croisssant, to je docela průměrné, co mne ale těší je, že jsem celý den neměla hlad (úsměv). Taky funguje to, že když si s sebou nevezmu peníze, nemám jak utrácet za jídlo. Dokonce když nemám nějaké drobné v kapse ani tolik nepřemýšlím nad jídlem.
Koupila jsem si vitamíny na vlasy. Když chci mít dlouhé krásné vlasy, musím se o ně starat. Už jsou dlouhé pod ramena. Víte, když si sama sebe v duchu představím, tak vidím drobounkou slečnu s velkýma očima, vlasy do pasu a v nějakých šatičkách... Zatím mi ty vlasy chybí, ale musím být trpělivá.
Jdu spát a snít.

Sing, sing, sing for your life...

4. června 2012 v 15:20
Cause without music, you would die....

Stáhla jsem si nějaké nové písničky do DDR, které odpoledne ozkouším. Těším se.
Piju kafe, samozřejmě s nízkotučným mlékem, a přemýšlím nad tím, jak budu o prázdninách bydlet více než měsíc bez dozoru v Londýně na hotelu, kde budu mít zajištěné jen snídaně a ptám se: kdo mne tam přinutí jíst? (Smích.)
Já se tak těším. A taky se těším až přijedu a všichni se budou divit, jak jsem hubená. Nebo si ani nevšimnou? Vlastně nevím.
Tohle budou první prázdniny, kdy mne nikdo nenutí jet k moři a chytat sluníčko. Víte já nesnáším opalování se a rodinné dovolené. Tentokrát je vše jen na mne a já si takovou šanci musím náležitě vychutnat.


Váha stále stejná 40,5 kg. Moje jídelníčky jsou více méně podobné.

Seriously, who are you? Seriously, who am I?

3. června 2012 v 12:32
Moc toho o mne nevíte, že? A chtěli byste vědět? Zajímám vás? (bylo by pěkné, kdybyste na tyto tři otázky odpověděli ano)
Říkám si El, protože jsou to začáteční písmenka mého jména. Jsem drobná blondýnka. Hrozně ráda čtu, zbožňuju klasiky, fantasy i poezii. Nejsou mi cizí ani komerčně úspěšní autoři: Christopher Paolini, J. K. Rowling, Haruki Murakami. Zkrátka taková všehochuť. S hudbou jsem na tom podobně. Mám ráda jak klasiku, tak rock a pop. Taky muzikály a operu. Mám ráda filmy a seriály, dokážu koukat hodiny a hodiny na filmy a seriály. Všechno stahuju nebo kupuju na DVD. Televizní vysílání nesnáším, hlavně ty reklamy. Mám ráda přehled. Chci vědět, co se zrovna hraje v kinech a co v divadlech. Jaká hudba je zrovna na horních přičkách hitparády a kdo hraje v nejbližším jazzovém klubu. Zpívám, tančím, kreslím, hraju na několik hudebních nástrojů. Ráda chodím do muzeí a galerií. Ráda cestuji, jedním z mých snů, je navštívit všechna evropská hlavní města. Chtěla bych se taky podívat do New Orleans a Jeruzalému. Taky miluju fashion a časopisy.
Tohle všechno dohromady tvoří můj svět.
Důležití jsou pro mne přátelé, i když pro některé z nich já důležitá nejsem. Sním o tom, že jednou budu mít partu kamarádů, kteří se mnou budou mít společné některé zájmy a my budeme vést nekonečné rozhovory na všechna možná témata.
Mým dalším snem je najít si přítele. Zatím jsem se v lásce vždycky zklamala. Což bylo pravděpodobně způsobeno mým výběrem chlapců. A tak jsem byla podváděna, opouštěna, prošena o druhou šanci... a tak dále.
To by prozatím mohlo být všechno, myslím, že to stačí, abyste si o mne udělali nějaký obrázek.


Work out!

1. června 2012 v 15:26
Jsem povrchně založený člověk a cítím se opravdu špatně, když si zrovna myslím, že vypadám špatně. To často platilo u cvičení. Nikdy jsem příliš neinvestovala do sportovního oblečení, nosila jsem prostě jenom obnošená trička a staré vytahané tepláky, ale teď, musím se pochlubit, nastala změna. Koupila jsem si sportovní podprsenku a legíny. Mohli byste si říct, že na tom nic není, ale pro mne je to symbol zlomu. Opravdu moc to pro mne znamená.
Už se těším až přestane pršet a já půjdu běhat. V legínách a té sportovní podprsence, oboje černé. Při cvičení se cítím nejlépe v černé. Mám extrémně skvělou náladu. Musím si v tom oblečení alespoň zacvičit doma.